Jak oglądać polską telewizję i VOD za granicą?

Jak oglądać polską telewizję i VOD za granicą?

Obecnie wielu naszych rodaków mieszka na stałe w innym kraju. Wyjechali za pracą, na studia, jednak chętnie utrzymują również więź z polską kulturą czy życiem społecznym oraz politycznym. Z tego powodu oglądanie polskiej telewizji będzie dla nich ważnym elementem. Trzeba jednak pamiętać, że oglądanie polskiej telewizji w innym kraju będzie trudne. Także wielu Polaków, którzy wyjeżdżali jedynie na krótko na wakacje chcą również mieć dostęp do polskiej telewizji, polskich seriali.

Dla takich osób świetną propozycją mogą być przede wszystkim serwisy VOD, telewizja na życzenie. Stacje telewizyjne w związku z tym, że mają ograniczone możliwości licencyjne blokują jednak terytorialnie dostęp. Dlatego może być tak, że za granicą oglądanie polskiego VOD może być utrudnione. W takiej sytuacji warto będzie korzystać z VPN, ponieważ to skuteczny sposób na to, by takie blokady obejść i jednak mieć możliwość korzystania z polskiej telewizji.

Obecnie wielu Polaków mieszka na stałe za granicą. Wyjechali z naszego kraju do pracy czy na studia, jednak chcieliby zachować więź z polską kulturą, życiem społecznym i politycznym. Z tego powodu oglądanie polskiej telewizji jest dla nich istotne. Niestety, dostęp do polskiej telewizji za granicą jest bardzo utrudniony. Także wielu Polaków, którzy wyjeżdżają z naszego kraju jedynie na krótko, na przykład na wakacje, chciałoby mieć możliwość na przykład obejrzenia odcinku polskiego serialu za granicą.

Telewizja na życzenie

Polskie serwisy VOD

Polskie serwisy oferujące telewizję na życzenie maja ciekawą ofertę dla widza. Swoje serwisy internetowe stworzyły już największe polskie stacje telewizyjne. Szczególnie Polsat i TVN maja w tym zakresie bardzo dobrą ofertę. Jeśli chodzi o serwis TVN Player otrzymujemy możliwość oglądania najbardziej popularnych produkcji telewizji TVN w dowolnym momencie. Polsat proponuje nam serwis IPLA i tam swoje najlepsze programy a także pojawiają się propozycje transmisji na żywo.

Oglądanie telewizji przez serwisy VOD dla widzów może być wygodne i opłacalne. Większość programów jest tam dostępnych za darmo a stacja czerpie zyski z reklam jakie będzie prezentować. Są również dostępne opcje płatne i wtedy można cieszyć się telewizja bez reklam czy za kilka złotych będzie można zobaczyć film, który nie tak dawno był na kinowych ekranach.

Dlaczego nie mogę oglądać telewizji internetowej / VOD za granicą?

Oglądanie polskich internetowych telewizji za granicą nie zawsze będzie możliwe. Stacje telewizyjne, które emitują swoje programy są zobowiązane do tego, by przestrzegać ograniczenia licencyjne. Umowa licencyjna najczęściej daje prawo do emitowania danego programu wyłącznie na określonym terenie., związane jest to głównie z tym, że reklamy są źródłem utrzymania dla takich telewizji. Polak mieszkający za granicą nie będzie zainteresowany kupnem produktów reklamowanych w Polsce i to ogranicza możliwość działania tego typu serwisów, jeśli chodzi o obsługę widzów, którzy mieszkają w innym kraju. Można jednak poradzić sobie z tymi ograniczeniami korzystając z serwerów VPN.

kontakt@popcorntv.eu