Zmina wojna online

Zmina wojna online

Polsko-francusko-brytyjska produkcja "Zimna wojna" swoją premierę miała w 2018 r. podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i z miejsca podbiła serca widzów i krytyków. Reżyser, Paweł Pawlikowski, wrócił z Cannes z nagrodą za najlepszą reżyserię. Film został również nominowany do Oscara w trzech kategoriach: za zdjęcia, reżyserię i za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Akcja toczy się w powojennej Europie, przenosząc się z Polski do Berlina, Paryża oraz do Jugosławii. Opowiada losy wielkiej, a zarazem tragicznej miłości Wiktora i Zuli, którzy nie potrafią bez siebie żyć, ale też nie potrafią być razem. W ich role wcielają się rewelacyjni Tomasz Kot i Joanna Kulig. Ta ostatnia daje również popis swoich umiejętności wokalnych. Warto przy tym wspomnieć, że muzyka odgrywa w filmie niezwykle istotną rolę, a ludowe przyśpiewki w ciekawych aranżacjach nadają mu niesamowity klimat.
Więcej o filmie przeczytasz na Pinbook. Znajdziesz tam także wskazówki na temat serwisów streamingowych, posiadających "Zimną wojnę" w swojej ofercie.

kontakt@popcorntv.eu